"SANTE" SPONSOREM KLUBU

.....ZRYW W PROGRAMIE ......KLUB 2023

MIKRO GRANTY

Historia Zryw Sobolew

Datę założenia klubu przyjęto na lipiec 1946. Z zachowanych dokumentów wynika, że to właśnie w tym okresie rozegrano pierwszy mecz. Po założeniu Ludowych Zespół Sportowych swoją działalność rozpoczyna LZS Sobolew.

Pierwszy sukces to rok 1968, kiedy to drużyna wywalczyła awans do „A” Klasy. Drużyny występowały wówczas w zawodach piłkarskich w Warszawie. Po zmianach administracyjnych, od roku 1976 LZS Sobolew występuje w rozgrywkach OZPN Siedlce.

Pierwszy poważny sukces to rok 1981, gdzie drużyna z Sobolewa wygrała rozgrywki „A” Klasy i wywalczyła awans do klasy „O”. Po dwuletnim występie w klasie „O” nastąpił gorszy okres, kiedy to drużyna z Sobolewa spadła o dwie klasy rozgrywkowe i występowała w klasie „B”.

Powstanie samorządów w 1990 roku daje początek zmianą w Sobolewie. Baza sportowa zostaje budowana od podstaw. Powstają kolejno: budynek klubu, boisko trawiaste, hala sportowa, boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz boisko wielofunkcyjne.