14/03/2020

PODSUMOWANIE PRZYGOTOWAŃ

 Obraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenie, tekst „hummel”    TRENER SENIORÓW PODSUMOWUJE PRZYGOTOWANIA DO RUNDY WIOSENNEJ

 

            Okres przygotowawczy do rundy wiosennej zakończony. Zakończony jak się okazuje nietypowo. Osiem tygodni szybko minęło. Pierwsze dwa tygodnie poświęciliśmy na treningi tlenowe o umiarkowanej intensywności. Ja jako trener ten czas poświęciłem również na poznanie zespołu. Kolejne tygodnie od strony fizycznej to dalsze kształtowanie zdolności motorycznych. Zajęcia cechowały się coraz wyższą intensywnością.

            To był również czas rozgrywania meczów kontrolnych. Rozegraliśmy ich osiem. Bilans  - sześć zwycięstw, dwie porażki. Ogólny bilans dobry – wynik w tych meczach to jednak sprawa drugorzędna. Pierwsze mecze kontrolne pokazały problemy z grą defensywną całego zespołu. Swoje wnioski przedstawiłem zespołowi. Także w kolejnych meczach naszym celem było przede wszystkim poprawa jakości gry defensywnej. Jak pokazały dwa ostatnie mecze kontrolne – poprawiła się jakość gry defensywnej całego zespołu. Wymaga to jednak dużej konsekwencji i koncentracji całego zespołu. Innej drogi niema. Gra defensywna i ofensywna są ściśle powiązane. Także poprawa gry defensywnej, miała jednocześnie bezpośredni wpływ na  jakość ofensywną zespołu. Większa ilość przechwytów, odbiorów  - to większa ilość rozwiązań ofensywnych.

            Podsumowując przygotowania, to co jako trener sobie założyłem – zostało zrealizowane prawie w całości. Zabrakło na niektórych treningach większej frekwencji, co przełożyło się częściowo na mniejszą efektywność zajęć. Była grupa zawodników, która bardzo solidnie przepracowała okres przygotowawczy. Pojawiło się kilka urazów które przeszkodziły w przygotowaniach. Była też grupa, która po prostu mogła zrobić więcej w okresie przygotowawczym.

               Mimo to osiem meczy kontrolnych, oraz ponad dwadzieścia jednostek treningowych pozwoliło mi poznać zespół i indywidualne możliwości każdego zawodnika. Także na pierwszy mecz wiosny można powiedzieć, że wyjściowa jedenastka w głowie była gotowa.

            Przygotowania były tak zaplanowane, by zespół był przygotowany optymalnie na pierwszą kolejkę wiosenną. Niestety zaistniała sytuacja (koronawirus), która komplikuje start rundy wiosennej i wymaga zmiany planów co do dalszych przygotowań.

 

Sparing nr 1
Zryw - Korona Góra Kalwaria  4-0      Wiśnioch 3, Górski

Sparing nr 2.

Zryw – MKS  Ryki   9-2   Górski 3, Król 2, Wiśnioch, Ragus oraz 2 trafienia samobójcze

Sparing nr. 3

Zryw - KS Sobienie Jeziory 3-5   Majsterek, Komar,J. Białecki

Sparing nr. 4

Zryw - Wisła Maciejowice 3-2  Górski, Ragus,gol samobójczy

Sparing nr. 5

Zryw - Promnik Łaskarzew 2-7    Górski 2

Sparing nr 6.

Zryw - Bizon Jeleniec 8-4   Kwaśniak 2, J.Białecki, Majsterek, Więckowski, Michalec, Wiśnioch, Górski

Sparing nr 7.

Zryw - Polonez Mordy 4-1  Górski 2, Wiśnioch, P.Białecki

Sparing nr 8.

Zryw - Gabaryty Dęblin 4-1   Górski, Wiśnioch, Król, P. Białecki

Następny Poprzedni